Arabica Columbia Caturra

Čerstvě pražená kolumbijská káva z pražírny Kávový Bob. Limitovaná edice zrnkové kávy Arabica Columbia Caturra, pocházející z farmy Finca Limón, spojuje v chuťovém profilu tóny kakaa, černého čaje, jasmínu a malin.

Varianta
Možnosti doručení
Momentálně nedostupné
350 Kč
prazena zrnkova kava arabica columbia natural 01
Limitovaná edice

Základní informace

Země původu: Kolumbie (Kolumbijská republika)
Oblast: Huila, Bruselas
Farma: Finca Limón
Farmář: José Mopán
Nadmořská výška: 1800 m n. m.
Složení: 100% arabica
Odrůda: Caturra
Zpracování: Natural
Stupeň pražení: 4,5 z 9 (Střední - City/Full City)
Acidita: Příjemná ovocitost

Chuťové tóny: Kakao, černý čaj, jasmín, maliny
Doporučená metoda použití: Filtr (V60)

„Farmář Jose Mopán je nadšený do naturálně zpracovaných káv.“

Původ kávy Arabica Columbia Caturra — Finca Limón

Tato jedinečná kolumbijská káva pochází z regionu Huila. Ten je v současnosti mezi příznivci výběrové kávy jeden z těch nejznámějších. Samotná farma Finca Limón leží přibližně 40 minut jízdy autem od civilizace. Je to velmi skromná farma plná zvláštních ovocných stromů a keřů. Farmář José Mopán a ní žije se svou ženou a dvěmi dětmi.

Naturální zpracování s fermentací

José Mopán vede farmu primárně tradičním způsobem, ale v posledních letech začíná i s novými procesy zpracování. Káva z tohoto lotu (LOT CO-23-024) se sesbírala, vytřídila, proběhla selekce ve vodě. Poté se káva napytlovala a po dobu 100 hodin se nechala fermentovat v daných pytlích. Následovala další 100hodinová fermentace — tentokrát v tanku. Káva se pak postupně prosušila a nechala se stabilizovat.

Pražení s respektem k výběrové kávě

Objevte tajemství této naturální fermentované Kolumbie a nechte se unést jejím jedinečným chuťovým profilem. Našim citlivým pražením jsme chtěli tento chuťový zážitek jen umocnit. Pokud tuto kávu z pražírny Kávový Bob ochutnáte, už nikdy se nebudete chtít vrátit k průmyslové kávě. 

V této limitované edici se snoubí příjemná ovocitost malin s chutí kakaa, černého čaje a jasmínu. Tato káva je výsledkem naší nekompromisní snahy přinést vám chutě a zážitky, na které jen tak nezapomenete. V této arabice si zkrátka vychutnáte mistrovské dílo, které vás okouzlí svou intenzitou.

Kávu pražíme každou středu, aby se k vám dostala vždy čerstvá.

Výběrová káva si zaslouží ten nejlepší obal

Aby zůstaly zachovány všechny vlastnosti, které naše čerstvě pražená arabika z Kolumbie má, používáme bezpečný třívrstvý sáček s aroma ventilem. Ten je pro balení čerstvě pražené kávy nejvhodnější. Sáček spolehlivě chrání kávu proti vlhkosti, kyslíku a světlu. To je důležité, aby se uchovala její čerstvost a nejvyšší možná kvalita.

„Věděli jste, že čerstvě pražená káva uvolní až 6 litrů plynů na 1kg kávy?“

Proto je důležité, aby byl sáček opatřen právě jednosměrným aroma ventilem, který zajistí bezpečné uvolňování plynů z čerstvě pražené kávy a zabrání tak nafouknutí či prasknutí sáčku.

Vzhledem k opětovně uzavíratelnému ZIPu pomáhá sáček udržet čerstvost. U tohoto sáčku určitě oceníte i odtrhávací zářezy, které umožní snadné utržení a otevření sáčku.

Jak sáček od naší kávy recyklovat

Ekologie je pro nás důležitá od pěstování kávy až po její spotřebování, a proto je sáček vyrobený z plastu bez použití hliníkové fólie a je možné jej recyklovat jako ostatní plasty (7).

Sáček splňuje zákonné požadavky pro styk s potravinami dle nařízení EU.

Zpět do obchodu